לימודי עיצוב גרפי הם ללא ספק אחד ממסלולי הלימוד המעניינים ביותר מבין כל הפקולטות, כאשר ללימודי עיצוב גרפי יש יתרון מובהק על פני לימודי עיצוב בתחומים אחרים, וזאת משום שבוגר מסלול הלימוד מקבל כלים פרקטיים לעבודה, כלים אשר ילוו אותו לאורך כל הקריירה, ויאפשרו לו להרחיב את סל המקומות התעסוקה הפוטנציאליים שלו באופן משמעותי.

להבדיל מתחומי עיצוב אחרים, במדינת ישראל ישנה דרישה גבוהה למעצבים גרפיים בנישות שונות, מה שאומר שמדובר על מקצוע מבוקש במיוחד, אשר בוגריו יהנה מהצעות עבודה רבות, וגם השכר במשק הינו מכובד ביותר.

מעצבים גרפיים משתלבים בדרך כלל בעולם הפרסום, היי- טק, ואפילו בחברות לוו טק שונות למשרות עיצוב וגרפיקה, כך שלמעשה, אפשרויות התעסוקה הן רחבות ומגוונות ביותר עבור בוגרי מסלול הלימודים הנ"ל.

אל תסתפק בחיוך באנר

מהות לימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי משיקים בהרבה מובנים ליתר תחומי העיצוב, ביניהם עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי ועוד, לפחות ברמת הקורסי המבוא והלימוד העיוני. הסטודנטים בפקלוטת עיצוב גרפי ילמדי לעבוד על מיטב תוכנות הגרפיקה השונות אשר נמצאות כיום במשק, ביניהן תוכנת הגרפיקה פוטושופ, פלאש, אילוסטרייטור, תוכנות תלת מימד ועוד יתר התוכנות הקיימות כיום בשוק, וזאת על מנת לספק לסטודנטים את הכלים הטובים ביותר להביע את קוי העיצוב והסקיצות שלהם.

אורך זמן הלימודים של לימודי עיצוב גרפי אורכים כ- שלוש שנים בממוצע, במידה והסטודנט החליט להשלים תואר אקדמי,  והם מעניקים לבוגרים הסמכה של מעצבים, כך שהם יכולים להשתלב בתעשייה מייד עם תום הלימודים.

למי שאינו מעוניין להשלים תואר אקדמי בתחום של עיצוב גרפי, עומדות אפשרויות של השלמת קורסים מקצועיים באופן נקודתי, כאשר במרבית המקרים, הקורסים מכשירים רק לשימוש בתוכנות הגרפיקה השונות, בעוד שפחות דגש ניתן על עקרונות העיצוב השונים.

אחד היתרונות הבולטים של לימודי עיצוב גרפי במסגרת תואר אקדמי הוא בכך שהסטודנטים רוכשים גם ידע תיאורטי נרחב אודות עקרונות היעצוב השונים, דבר אשר מסייע ברמה התיאורטית באופן בולט. בוגרי מסלולי לימודי עיצוב גרפי משתלבים במגוון רחב של מקומות עבודה שונים, כאשר לרשותם עומד שפע של מבחר, החל ממשרדי עיצוב, חברות הייטק, חברות פרטיות ועוד.

בין מוסדות הלימוד השונים בהם ניתן ללמוד לימודי עיצוב גרפי שינן גם האונברסיטאות וגם מכללות שונות, כאשר במקצועות עיצוב, מכללות פעמים רבות תהיינה עדיפות, וזאת משום שהן מעניקות כלים פרקטיים לעבודה ומאפשרות לימודים מעשיים יותר, דבר אשר תורם באופן משמעותי לבוגר, במהלך הקריירה שלו.

פורסם ע''י: costa | אוגוסט 25, 2014 | קטגוריות: | תגיות: