cupההתפתחויות הטכנולוגיות שהביאו לחיינו את רשת האינטרנט ואת ערוצי הטלוויזיה האהובים הפכו את קהל הצרכנים למפונק, וזה טוב – מאחר שכיום אתרי אינטרנט, כרטיסי ביקור ואפילו ספלי קפה מצליחים להעביר מסר חד, ביעילות ובמהירות מדהימה.

חשוב למשל על הפעם האחרונה שראית פרסומת לרשת סלולרית. האם זיהית שמדובר בפרסומת למותג מסוים עוד לפני שהוצג בפניך שמו?

במידה שכן – מדובר במיתוג מודרני מוצלח.

מיתוג אשר מבוסס על עיצוב גרפי, משמעותי עד כדי כך בחיינו עד אשר אנו משייכים אסוציאטיבית גווני צבע כמו כתום או כחול למותגי חברות. מטרתו של סטודיו לעיצוב גרפי היא לגרום לצרכן להזדהות עם רעיון המוצר.

 

איך עובד הקסם של עיצוב גרפי

עיצוב גרפי הינו נגזרת מתחום העיצוב, העוסקת בשילוב של ויז'ואל (תמונה) וטקסט כדי להעביר מסרים בצורה מדויקת וברורה.

כחלק אינטגראלי מפיתוח יישומי מחשב, עיצוב גרפי התפתח במקביל לטכנולוגיית המחשוב ונעשה בדרך כלל באמצעות תוכנות עריכה גראפיות.

טכניקות של עיצוב גרפי מיושמות לרוב גם בעיצוב ממשקים למערכות וירטואליות, מערכות הפעלה של מכשירים חשמליים ואלקטרוניים כמו פלאפונים, מחשבים וכו'…

השימוש בעיצוב גרפי נעשה גם באתרי אינטרנט בהם ממשקי משתמש, באנרים ודומיהם ולסוגי אנימציות שונות הקיימות במשחקי מחשב, מצגות וסרטים.

מלבד היותו דומיננטי בתחום הטכנולוגי היום יומי, משמש גם לעיצוב פליירים, כרטיסי ביקור, מודעות דפוס למיתוג של חברות, עיצוב של מתקני תצוגה לחנויות, סטנדים, רול אפים, ועיצוב גרפי למדבקות מסוגים שונים המשמשות לעיטוף רכבים,   ועוד.

בתהליך מיתוג מבצעים פעולות שונות אשר מצריכות שימוש של עיצוב גרפי, וככל שעבודתו של המעצב תהיה טובה יותר, כך תוכלו להגיע אל היעדים שלכם בצורה מהירה ויעילה יותר.

עיצוב גרפי משמש בין היתר לצורך בניית לוגו, בניית אתר לחברה, עיצוב ניוזלטרים, מוצרי פרסום ועוד.

מטרתו של עיצוב גרפי למעשה היא להציג בצורה הטובה, האסתטית והיפה ביותר את המוצר אותו אתם רוצים לשווק, השירות אותו אתם מעניקים או את החברה שלכם, על כן, מומלץ להתייחס לנושא זה בכובד ראש ולא להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

סטודיו לעיצוב גרפי יוצר מסר על ידי שילוב לעיתים פשוט ולעיתים מתוחכם, של אלמנטים טקסטואליים וגרפיים בכרזה, אתר אינטרנט או בפרסומת.

סמל גרפי איכותי, יביע מסר שמשלים את המסר הטקסטואלי. עבודות, כוללת את יצירת האלמנטים ושילובם בעלונים, בשלטי חוצות, בעיתונות וכד'.

סטודיו לעיצוב גרפי יידע לבצע זאת בהתאם לקהל יעד מוגדר אשר מאפיין את המוצר.

איך ומהי הדרך הפשוטה לבחור סטודיו לעיצוב גרפי?

חברה לעיצוב גרפי תהיה בגדר מיקור חוץ אשר אחראי על כל הפעולות הגרפיות להן זקוקה החברה שלכם, הן ברמה השיווקית והן ברבדים אחרים. אם אתם מחפשים חברה לעיצוב גרפי, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגדיר בדיוק מה הוא הצורך שלכם ברמת האתר אותו אתם רוצים לבנות, או כל פעולה אחרת אותה תרצו לבצע בעזרת חברה לעיצוב גרפי.

במקביל להגדרת הצרכים, כדאי להתחיל לאפיין גם את המטרות אותן אתם רוצים להזיק ולשמן אתם זקוקים לשירותיה של חברה לעיצוב גרפי, שני אלה יעזרו לכם למקד את החיפוש ויגבירו את הסבירות למציאת החברה המתאימה ביותר.

בשוק קיימות כיום חברות רבות אשר מספקות שירותי עיצוב גרפי, כאשר כל חברה מתמחה בפרויקטים ספציפיים, כך למשל ישנן חברות לעיצוב גרפי אשר מתמחות בבניית מיתוג לעסקים.

כמו כן, ישנן חברות לעיצוב גרפי אשר מתמחות ביצירה ופיתוח של אפליקציות גרפיות שונות, ישנן חברות עיצוב גרפי אשר מתמחות בבנייה ופיתוח של אתרי אינטרנט וישנן כאלה המפתחות משחקים, על מנת לא ללכת לאיבוד בין שפע האפשרויות ושפע השירותים אשר עומדים לרשותכם, הגדרה של צרכים ומטרות, טרם בחירת החברה, תעזור לכם למצוא את החברה הטובה ביותר עבורכם.

בתהליך בחירה של חברה לעיצוב גרפי, לא כדאי להסתפק בהמלצות בלבד, וחשוב מאוד לבדוק את התוצאות בפועל, כמו כן, חשוב מאוד לבחור חברה אשר מתמחה בסיפוק הפתרונות הפרטניים לצרכים הספציפיים שלכם.

הדרך הקלה ביותר לבחור סטודיו לעיצוב גרפי היא גם הנכונה ביותר, להתרשם מעבודותיו. תיק העבודות של סטודיו לעיצוב גרפי מעיד על טווח הסגנונות, איכות הביצוע ויצירתיות העיצוב.

שימו את עצמכם בנעלי הצרכן ובחנו את מידת ההזדהות שלכם עם סגנונות העיצוב, לעיתים קרובות, תחושה זו תכריע את ההחלטה, עבורכם.

 

תחומי אחריות של חברה לעיצוב גרפי

אחת מנקודות החולשה של תחום העיצוב הגרפי היא נושא האחריות של החברה בנושא העבודה אותה היא מבצעת, ולמרבה הצער, ישנה תופעה במסגרתה חברות רבות מספקות שירותים אשר אינם מושלמים ברמת התוצר הסופי, אך אינן נושאות באחריות התיקונים.

לפני שאתם בוחרים בחברה לעיצוב גרפי, וודאו שתקבלו ליווי צמוד עד לשלב הסופי של הפרויקט, כך שלא תהיו מוגבלים בכמות התיקונים והשיפורים, שכן המטרה שלכם היא לקבל מוצר מוגמר ברמת האיכות הגבוהה ביותר.

 

  אנו מזמינים אתכם לדפדף בתיק העבודות שלנוgreenportfolio
  להביט, להרגיש ולהבין. כל מילה מיותרת.

פורסם ע''י: costa | אוגוסט 25, 2014 | קטגוריות: | תגיות: